Nastavenie konverzií pre zbozi.cz

Pokiaľ chcete zvýšiť predaje vašich produktov, tak je vhodné váš eshop registrovať do vyhľadávačov produktov. K tomu slúži služba Zbozi.cz. Viac informácií o službe a prípadnej registrácii získate TU.

Aby ste vedeli, či je vaša inzercia na zbozi.cz skutočne efektívna, je potrebné nasadiť tzv. Konverzný kód. Ten slúži na meranie konverzií, teda počtu a hodnoty objednávok od zákazníkov, ktorí do vášho obchodu prišli cez Zbozi.cz.

Ak máte váš eshop už zaregistrovaný na portáli Zbozi.cz tak si nezabudnite nastaviť export produktov v administrácii Vášho eshopu.

Základné nastavenie eshopu pre Zbozi.cz nájdete v sekcii NASTAVENIA / PRODUKTOVÉ POROVNÁVAČE / ZBOŽÍ.CZ.

pozor Potrebné údaje k aktivácii si musíte vygenerovať sami na stránkach administrácie zbozi.cz. Tu po prihlásení prejdite do sekcie KAMPANE. Ďalej kliknite na odkaz SPRÁVA KAMPANE.

zbozi cz nastavenia

Po kliknutí sa obrázok zväčší

Otvorí sa vám stránka, kde kliknite na MĚŘENÍ KONVERZÍ a skopírujte vygenerované ID a Privátny kľúč.

ID a klúč

Po kliknutí sa obrázok zväčší

V ďalšom kroku prejdite do nastavení Intea do sekcie NASTAVENIA / PRODUKTOVÉ POROVNÁVAČE / ZBOŽÍ.CZ. Tu vložte údaje ku konverzii, Shop ID (ID provozovny) a Privátny kľúč (Tajný klíč), skopírované z nastavení na zbozi.cz. Nezabudnite uložiť.

zboží CZ aktivácia

 

Zbozi.cz kategórie

Portál Zbozi.cz vyžaduje, aby sa názvy Vašich kategórií produktov zhodovali s pomenovaním kategórií v Zbozi.cz. Na toto slúži funkcia KATEGÓRIA Kategória Zboží.cz, ktorú nájdete v sekcii PRODUKTY/VLASTNOSTI KATEGÓRIE a karte PRODUKTOVÉ POROVNÁVAČE.
Každej kategórii priraďte prislúchajúcu Zbozi.cz kategóriu.

vlastnosti kategórie

Ak chcete zvolenú kategóriu pre Zbozi.cz vymazať, kliknite na tlačítko RESETOVAŤ.

mazanie kategórií

 

tip Tag EXTRA_MESSAGE

Tag je možné použiť na zvýraznenie ponuky medzi ostatnými obchodmi vo vyhladávači Zbozi.cz. Ale pozor - je možné použiť len jedna z hodnôt pre kategóriu, nemožno teda kombinovať viac výhod naraz. Môžete vybrať jednu z nasledujúcich možností: Prodloužená záruka, Příslušenství zdarma, Pouzdro zdarma, Doprava zdarma, Dárek zdarma alebo Osobní odběr zdarma.

extra message

 

EXTRA MESSAGE sa zobrazí v zozname obchodov pod produktom takto:

zobrazenie extra message v obchode