MailChimp

MailChimp je jeden z najpoužívanejších email marketingových nástrojov. Pokiaľ chcete svojich zákazníkov informovať o produktoch alebo službách pomocou odberu noviniek (newslettrov) na mail, prepojte váš obchod so službou MailChimp. Prepojenie vášho e-shopu s MailChimp je rýchle a jednoduché. Presvedčte sa sami!

Registrácia, vytváranie zoznamov a údajov k implementácii

1. Ako pri väčšine internetových služieb prvý krok je registrácia. Prejdite na stránku MailChimpu a zadajte si prihlasovacie údaje TU. Registrácia je bezplatná.

2. V ďalšom kroku si vytvoríte API Key, ktorý neskôr zadáte do administrácie Intea. Po prihlásení sa vám otvorí úvodná stránka vášho konta, kde po kliknutí na vaše používateľské meno vyberte položku ACCOUNT.

acount vyber

3. Kliknite na záložku EXTRAS a vyberte položku API Keys. 

extras api

4. Teraz kliknite na tlačítko Create A Key a vytvorí sa vám unikátny kľúč.

create api

5. Následne si vytvoríte zoznamy klientov a neregistrovaných príjemcov.

6. V hlavnom menu kliknite na zložku LISTS a neskôr na tlačítko Create list:

create list

7. Do zoznamu vyplňte všetky potrebné údaje a uložte.

8. Ak nemáte v MailChimpe žiadne kontakty na klientov, systém vás na ich pridanie vyzve. Kontakty môžete pridať jednotlivo alebo skopírovaním textu zo súborov, ktoré si viete vytvoriť exportom z administrácie vášho e-shopu cez Inteo.

pozorK implementácii potrebujete mať vytvorené dva zoznamy kontaktov: klientineregistrovaní príjemcovia.

 

9. Vytvorené zoznamy sa zobrazia na stránke LISTS v MailChimpe. Tu pri konkrétnom zozname kliknite na ikonu šípky napravo od zoznamu a vyberte položku Settings

10. Na tejto stránke môžete meniť nastavenia zoznamov. Na konci stránky nájdete unikátne ID pre konkrétny zoznam, ktorý budete vkladať do Intea.

vyplnit list

 

Implementácia MailChimp do INTEA

1. Prejdite v Inteu do sekcie NASTAVENIA / MARKETING A PPC / MAILCHIMP. Tu aktivujte prístup k API.

2. Vyplňte implementačné údaje, ktoré ste vytvárali v predchádzajúcich krokoch:

  • API kľúč
  • List ID - klienti
  • List ID - neregistrovaní príjemcovia
  • Store ID
  • Odosielať dáta z objednávok - Po zakliknutí odošle informácie o kúpených produktoch konkrétnych registrovaných klientoch

MAil chimp ON

3. Kliknite na SYNCHRONIZOVAŤ a nezabudnite uložiť.

A teraz môžete začať naplno využívať efektívne e-mailové kampane v MailChimpe. 


tip Po úspešnom zosynchronizovaní so službou sa do MailChimpu nahrá zoznam produktom. Z tohto zoznamu môžete neskôr vyberať tie, ktoré budete chcieť použiť vo vašej kampani na zvýšenie predajov.

 

pozor prikladPridávanie produktov do reklamného emailu:

Nový reklamný email si vytvoríte na hlavnej stránke vášho konta v MailChimpe kliknutím na ikonu CREATE CAMPAIN create campaim ikona. Ďalej pokračujte zadaním názvu a typu kampane, ktorú idete vytvárať.

názov kampane

V následných krokoch si vyberte zoznam klientov, ktorým bude newsletter odoslaný, nastavenia kampane, rozloženie blokov v emaile a dizajn. K ďaľšiemu kroku sa vždy dostanete po vyplnení údajov kliknutím na tlačítko next v pravom dolnom rohu.

Produkty, alebo iné bloky pridávate na stránku potiahnutím konkrétneho bloku na konkrétne miesto v šablóne mailu.

pridavanie produktov

pozor Pridávanie produktov: po vložení bloku s produktami máte možnosť pridať automaticky najpredávanejšie produkty (Use best sellers) alebo pridať produkty ručne (Browse all).

výber produktov

tipPri použití ručného výberu sa vám zobrazí k rýchlemu výberu len prvých 10 produktov. Doporučujeme vyberať produkty vypísaním časti názvu produktu a následne vybrať vhodný zo zoznamu. Vtedy môžete vyberať aj z produktov, ktoré sa nezobrazia v prvých desiatich.

výber konkrétneho produktu