Napojenie na dopravcu DPD

Kuriérska služba DPD poskytuje široké spektrum produktov a služieb vnútroštátnej a medzinárodnej prepravy v 230 krajinách na celom svete

Napojenie na aplikáciu dopravcu DPD vám umožní odosielať dáta o objednaných zásielkách. Tieto dáta budú odosielané do systému dopravcu DPDportal.sk a tým u nich jednoduchšie objednáte odvoz balíkov.

Aby ste mohli odosielať informácie o zásielkách tomuto dopravcovi, musíte sa najskôr bezplatne zaregistrovať do portálu DPD. Viac informácií k registrácii vám poskytnú TU. Registrovať sa môžete ako súkromná osoba alebo organizácia. V druhom prípade je možnosť vyplniť číslo bankového účtu a spôsob akým budete platiť za používanie služby.

Ako nastaviť napojenie na DPD v Inteu?

Po úspešnom registrovaní a prihlásení do DPDportálu prejdite do administrácie vášho eshopu. V sekcii NASTAVENIA / ROZŠÍRENÉ MOŽNOSTI DOPRAVY. Tu vyberte DPD, zaškrtnite políčko AKTÍVNE a doplňte požadované údaje.

  • E-mail - Vaša e-mailová adresa
  • Delis ID - Prihlasovacie meno, ktoré používate pri prihlasovaní do portálu DPD
  • Client key - Pre ziskanie tohto kľúča kontaktujte DPD.
  • Sender address ID - Identifikačné číslo adresy zvozu. Tú si nastavte a následne skopírujte cez DPD portál v nastavení vášho konta TU (obrázok)
  • Preplatenie dobierky - Vyberte akým spôsobom budú platiť za dovoz vaši zákazníci (v hotovosti, alebo aj kartou)
  • Bankový účet ID - Identifikačné číslo vášho bankového účtu. Po vyplnení údajov o vašom účte do portálu DPD si ho skopírujte z nastavení TU (obrázok)
  • Predvolená služba - Vyberte si zo zoznamu službu od DPD, ktorú budete používať

Po vyplnení všetkých údajov nezabudnite vpravo dolu kliknúť na ULOŽIŤ. 

DPD ON

Následne je potrebné pridať DPD do možností dopravy.
V sekcii NASTAVENIA / OBJEDNÁVKY / DORUČENIA vytvorte NOVÝ SPÔSOB DORUČENIA s názvom DPD.


pozor 

Pre správne importovanie dát do systému DPD je nutné použiť v názve spôsobu doručenia výraz DPD. Napríklad názov: "Doručenie kuriérom DPD".

 

nove DPD

Postup pri odosielaní balíkov cez DPD

Vytvorte z objednávok zásielky. Postup ako na to a všetky potrebné nastavenia pre prácu so zásielkami nájdete v návode Napojenie na dopravcov, zásielky.

Po pridaní zásielok:

1. Je potrebné vytvoriť zvoz balíkov na daný deň. V sekcii OBJEDNÁVKY / ZÁSIELKY vyberte v MENU položku OBJEDNÁVKA PREPRAVY.

 obednávka prepravy

2. Vyberte dopravcu DPD, adresu zvozu, zakliknite Objednať vyzdvihnutie zásielky/zásielok a pokračujte tlačítkom ďalšie.

objednavka DPD

3. V kalendári si vyberte dátum a čas vyzdvihnutia a potvrďte.

pozor POZOR: objednávka zvozu v daný deň sa musí uskutočniť do 12:00. V prípade, že chcete balík odoslať po 12:00, tak zvoz sa dá objednať až na nasledujúci deň.

Dátum zvozu

Do systému DPD portal sa odoslali informácie o zásielkách so statusom "PRIPRAVENÉ".

 

pozorPOZOR: v prípade, že máte od DPD objednanú službu s pravideľným (denným) zvozom tak nemusíte nič potvrdzovať. Ale, ak využívate službu len občasne, tak konečné potvrdenie zvozu musíte ešte realizovať cez portál DPD online alebo telefonicky priamo so spoločnosťou.