Aké funkcie Glami.sk podporuje Inteo?

Glami.sk je porovnávač produktov zameraný na módu a módne doplnky. Ak chcete ponúkať svoje produkty v porovnávači Glami, je potrebné sa najskôr zaregistrovať na stránke glami.sk. Systém Inteo bude po aktivácii automaticky generovať XML feed s aktívnymi produktmi vo vašom eshope.

Aktivácia XML feedu pre porovnávač Glami.sk

Glami piXel

Dodacia lehota

Kategorizácia produktov

Možnosti dopravy tovaru v XML feede – tag DELIVERY

Vyradenie produktov z XML feedu pre Glami

 

Aktivácia XML feedu pre porovnávač Glami.sk

XML feed pre porovnávač produktov Glami sa v systéme Inteo aktivuje v sekcii Nastavenia > Produktové porovnávače > Glami

Pre aktiváciu zakliknite zaškrtávacie políčko pri jazykovej verzii svojho eshopu, pre ktorú chcete XML feed generovať. Zo zoznamu adries vyberte adresu domény, ktorú chcete nastaviť pre produkty v XML feede.

Aktivácia Glami v systéme Inteo

Zmeny uložte kliknutím na Uložiť v pravej spodnej časti stránky.

URL adresu XML feedu získate kliknutím na tlačidlo Feed URL.

UPOZORNENIE: Po aktivácii XML feedu pre porovnávač produktov Glami, bude prvý XML feed s dátami o produktoch dostupný na adrese XML feedu až nasledujúci deň.

 

Glami pixel

Glami piXel je riešenie, ktoré umožňuje prispôsobovať výpisy produktov na Glami.sk podľa preferencií zákazníka – podľa obľúbených obchodov, značiek, farieb, cien či štýlu. Prečítajte si viac o funkcii Glami pixel.

Pre aktiváciu Glami pixel kódu v systéme Inteo, stačí v Nastavenia > Produktové porovnávače > Glami zakliknúť aktiváciu Glami Pixel pre príslušnú jazykovú verziu a do políčka Pixel API key vložiť hodnotu api kľúča, ktorú získate v administrácii svojho eshopu na glami.sk.

Glami pixel api key

 

Dodacia lehota (delivery_date)

Systém Inteo vie do XML feedu pre glami.sk vložiť tag delivery_date, v ktorom môžete uviesť dodaciu dobu tovaru, teda dobu od prijatia platby po jeho expedíciu. Pre tovar skladom sa zadáva hodnota 0.

V systéme je potrebné nastaviť dodaciu dobu pre Glami rôznym spôsobom v závislosti od nastavenia skladu v systéme:

1. Aktívny sklad

Ak máte v systéme aktívny sklad, je potrebné nastaviť dobu dodania pre každý skladový status samostatne. Do XML feedu sa budú exportovať iba produkty, ktoré majú skladový status nastavený tak, že je pri statuse povolená objednávka produktu.

Delivery_date pre jednotlivé skladové statusy nastavíte v Nastavenia > Sklady > Statusy. Kliknite na ikonku ceruzky pri skladovom statuse, ktorému chcete nastaviť hodnotu delivery_date a na záložke Dostupnosť v okne Upraviť status vyplňte požadovanú hodnotu v poli Glami - termín dodania:

Glami delivery_date

2. Neaktívny sklad

Ak vo svojom eshope nevyužívate sklad, alebo máte sklad vypnutý, môžete nastaviť hodnotu delivery_date pre všetky produkty, ktoré sa do XML feedu generujú v Nastavenia > Produktové porovnávače > Glami. Požadovanú hodnotu napíšte do políčka Predvolený dátum doručenia Glami:

Glami delivery_date bez skladu

Viac informácií o hodnotách pre delivery_date porovnávača Glami nájdete v nápovede k XML feedu glami.sk.

 

Kategorizácia produktov

Glami vaše produkty zaradí do ponuky iba vtedy, ak je pri všetkých produktoch uvedená kategória v tagu CATEGORYTEXT. Kategóriu pre Glami je potrebné nastaviť v sekcii Produkty samostatne pre každú kategóriu. Glami kategóriu jednotlivým kategóriám v sekcii Produkty priradíte kliknutím na tlačidlo Vlastnosti kategórie a na záložke Produktové porovnávače kliknete v riadku Glami kategórie na Vybrať:

Priradenie Glami kategórie v e-shope

Pri priraďovaní sa budú postupne odkrývať nové políčka podľa hierarchie kategórií.

Ak chcete zvolenú kategóriu pre Glami vymazať, kliknite na tlačidlo Resetovať.

Odstránenie priradenej Glami kategórie

 

DELIVERY – možnosti dopravy tovaru v XML feede

Do XML feedu pre Glami systém automaticky generuje tag DELIVERY, ktorý zobrazuje v XML feede informáciu o spôsobe dopravy a cenu za túto dopravu. Pre generovanie tagu DELIVERY do XML feedu pre Glami.sk platia rovnaké pravidlá ako pre generovanie tagu DELIVERY do XML feedu pre produktový porovnávač Heuréka. Viac informácií nájdete v návode na funkcie produktového porovnávača Heuréka.

 

Vyradenie produktov z XML feedu

Ak ponúkate v eshope produkty, ktoré nechcete exportovať do Glami, môžete produkty vyradiť z XML feedu kliknutím na tlačidlo Vyradiť produkty z XML exportov do porovnávačov. Pri vyradení môžete vybrať konkrétne produkty na záložke produkty, alebo kategórie na záložke Kategórie. Pri kategóriách sa jedná o hlavné kategórie produktu. Ak má produkt vyradenú kategóriu nastavenú ako hlavnú kategóriu produktu, nebude sa generovať do XML feedu.