Zlúčenie súhlasov pre zaslanie údajov do produktových porovnávačov v objednávke do jedného súhlasu

Ak vám nevyhovuje, že zákazník vidí v objednávke súhlas pre každý produktový porovnávač, do ktorého chcete po dokončení objednávky zaslať údaje samostatne, môžete si všetky súhlasy zlúčiť do jedného samostatného prvku. Zákazník tak zakliknutím jedného políčka udelí súhlas pre všetky porovnávače, pri ktorých máte nastavený konverzný kód. V objednávke sa po úprave zobrazí iba jediné políčko namiesto viacerých.

zlucene suhlasy pre produktove porovnavace - GDPR a produktove porovnavace

Postup

1. prvým krokom je vytvorenie nového prvku súkromia, ktorý sa bude zobrazovať namiesto pôvodných prvkov súkromia každého produktového porovnávača. V sekcii Nastavenia > Súkromie a zabezpečenie kliknite na Nový prvok súkromia:


ako pridat novy prvok ochrany sukromia do Intea

 

2. V novom prvku súkromia vyplňte interný názov, v políčku Udalosť vyberte možnosť v objednávkovom formulári a v políčku Typ prvku súkromia vyberte zaškrtávacie políčko (Checkbox)


nastavenie noveho prvku na ochranu osobnycy udajov v Inteu

 

3. Na záložke Text vyplňte správu, ktorú chcete pri zaklikávacom políčku zobraziť:


ako zlucit suhlasy so spracovanim osobnych udajov na webe v Inteu

 

4. Na záložke voľby nastavte v poli Akcia hodnotu je ponúknutý / zobrazí sa a v poli Typ súhlasu vyberte Jednorazové použitie:


ako zlucit suhlasy so spracovanim osobnych udajov v Inteu

 

5. Nový prvok súkromia uložíme kliknutím na tlačidlo Uložiť.

Teraz máte vytvorené nové zaklikávacie políčko v objednávkovom formulári. Ďalej je nutné nastaviť toto políčko ako políčko súhlasu (prvok súkromia) pre všetky produktové porovnávače.

 

6. V Nastavenia > Produktové porovnávače > Heuréka a v políčku Prvok súkromia vyberte zo zoznamu nový prvok súkromia, ktorý ste vytvorili v predchádzajúcich krokoch:


suhlas so spracovanim osobnych udajov pre Heureka.sk

 

7. Rovnako, ako v bode 6, nastavte prvok súkromia pre všetky ostatné produktové porovnávače, pri ktorých využívate zasielanie konverzií a dotazníkov spokojnosti.

Teraz máte produktové porovnávače nastavené tak, že ako súhlas už neberú políčko vygenerované daným porovnávačom, ale súhlas je udelený nastaveným prvkom súkromia. Bude teda potrebné skryť pôvodné zaklikávacie políčka pre jednotlivé porovnávače.

 

8. V Nastavenia > Jazyky otvorte jazykovú verziu, v ktorej chcete zaklikávacie políčka, pôvodne vygenerované porovnávačom, skryť.

 

9. Na záložke Voľby súkromia nájdite prvok súkromia, ktorý chcete z objednávky skryť a kliknite na ikonku ceruzky:


ako skryt prvok sukromia v Inteu

 

10. V okne pre úpravu prvku súkromia vyberte na záložke Voľby v ponuke Akcia hodnotu sa nezobrazí:


ako skryt checkbox overene zakaznikmi v Inteu

 

11. Rovnako, ako je popísané v bodoch 9 a 10, skryte v jazykovej verzii všetky prvky súkromia, ktoré už nechcete v objednávke zobrazovať.

 

Ak ste postupovali presne podľa návodu a nastavili ste si pre všetky porovnávače jeden prvok súkromia, v objednávke sa už nebude zobrazovať viacero zaklikávacích políčok pre udelenie súhlasu so zaradením do prieskumu spokojnosti zákazníkov, ale len jedno políčko, ktorého zakliknutím dôjde k zaslaniu údajov o objednávke do všetkých nastavených porovnávačov produktov.