QR platby v e-shope

QR platby v e-shopeQR kód umožní zákazníkom vášho e-shopu rýchlejšiu platbu prevodom z bankového účtu.

Po naskenovaní QR kódu cez aplikáciu banky sa vyplnia všetky údaje potrebné k prevodu. Platbu následne stačí jednoducho potvrdiť.

Ako aktivovať QR kód do objednávok / predfaktúr 

- v Nastavenia > Pobočky > Vaša pobočka > záložka Fakturačné údaje musí byť vyplnené číslo účtu alebo IBAN. IBAN je potrebný pre objednávky, ktoré majú ako krajinu doručenia nastavené Slovensko, číslo účtu je potrebné pre objednávky, ktoré majú ako krajinu doručenia nastavenú Českú Republiku

Nastavenie IBAN / Bankového účtu | INTEO

- spôsoby platby, pre ktoré sa má QR kód generovať, musia mať v Nastavenia > Objednávky > Platby na záložke Rozšírené nastavený Typ platby ako bankový prevod

Typ platby pre QR kód | INTEO

QR kód sa pri vyššie uvedenom nastavení zobrazuje na nasledovných miestach:

  • súhrn objednávky na webe po odoslaní objednávky
  • predfaktúra

 

Ako pridať QR kód do súhrnu objednávky emailom

Ak chcete, aby sa QR kód zobrazoval v súhrne objednávky, ktorý je zaslaný na email zákazníka po dokončení objednávky, je potrebné pridať do šablóny premennú, ktorá vygeneruje v tele emailu obrázok s QR kódom.

1. V Nastavenia > Texty a šablóny > Preddefinované šablóny otvorte šablónu s názvom Súhrn objednávky - email.

2. V textovom editore kliknite na miesto, kam chcete QR kód vložiť.

3. V ponuke Vloženie dátového poľa na pravej strane kliknite na tlačidlo QR platba. Do šablóny sa následne pridá premenná, ktorá v tele emailu zobrazí QR kód:

Vloženie QR kódu do šablóny emailu | INTEO

 

Upozornenia:

  • QR kód pre správnu funkčnosť vždy vytvorí predfaktúru, ktorej číslo použije ako VS pre platbu.
  • Na základe krajiny vo fakturačnej adrese sa nastavuje správny formát QR pre Slovensko / Českú Republiku. Ak nemáte aktívnu krajinu vo fakturačnej adrese pre objednávkový formulár, zohľadňuje sa nastavenie krajiny pobočky.
  • Ak máte upravenú šablónu predfaktúry, QR kód sa nemusí zobrazovať správne. V takom prípade odporúčame resetovať šablónu predfaktúry v Nastavenia > Texty a šablóny > Preddefinované šablóny.
  • Pre správne fungovanie QR kódov je potrebné, aby VS (číslo predfaktúry) bolo nastavené ako číslo bez textových a špeciálnych znakov s maximálnou dĺžkou 10 znakov. V opačnom prípade nemusia aplikácie niektorých bánk správne prečítať QR kód a vyplniť VS.