Registrácia používateľov


Ako nastavíte na webe registráciu používateľov?

 • V záložke "Nastavenia" kliknite vľavo na sekciu "Všeobecné". 
 • Ak označíte možnosť "POTVRDENIE REGISTRÁCIE", návštevníkovi po registrácii príde e-mail s linkom pre overenie jeho e-mailovej adresy. Registrácia bude dokončená, až keď registrovaný klikne na uvedený link. Po verifikácii e-mailu je už užívateľ registrovaný, ale nie je schválený. Registráciu musíte v tomto prípade ešte potvrdiť tak, že v sekcii "Klienti", záložka "Osoby" kliknete na novoregistrovaného používateľa, zaškrtnete možnosť "AKTÍVNE" a uložíte. Až po schválení administrátorom sa bude môcť používateľ prihlásiť.

 

 • V prípade, že neoznačíte možnosť "Potvrdenie registrácie", užívateľovi takisto príde verifikačný mail na potvrdenie zadanej e-mailovej adresy. V tomto prípade však jeho konto nemusíte aktivovaťPrihlásiť sa registrovaný bude môcť hneď po verifikácii svojho e-mailu.

 

 • Ďalej si môžete vybrať typ registračného formulára. Buď základný, kde stačí vyplniť e-mail, heslo, Meno a Priezvisko alebo Rozšírený. Tu sa vyžaduje aj adresa osoby alebo firmy.

 

nastavenia registrácie

Políčka rozšíreného registračného formulára nastavíte v sekcii NASTAVENIA/ADRESY. Tu je možné nastaviť viditeľnosť políčok, vyplnenie políčka bude povinné a predvolený text, ktorý bude vpísaný v políčku (tzv. počiatočná hodnota). Tieto nastavenia budú platné i pre adresu v objednávkovom formulári.

polia adresy v registračnom a objednávkovom formulári

 • Novo registrovaných užívateľov viete začleniť do skupín. V sekcii "Klienti" - záložka "Skupiny" vyberiete skupinu, do ktorej sa majú priradiť. Kliknete na názov skupiny (alebo ikonku ceruzky) a označíte možnosť "Začleniť novo registrovaných ľudí". Nakoniec uložíte. Týmto registrovaní užívatelia získajú automaticky práva skupiny, ktorú ste vybrali.
 • Zákazníci sa môžu registrovať i v objednávkovom formulári, ak máte aktívnu túto funkciu. 

 

V sekcii Nastavenia/Texty a šablóny/Preddefinované šablóny sa nachádza znenie e-mailov odoslaných pri registrácii:

 • Posielanie e-mailu na schválenie registračnej e-mailovej adresy,
 • E-mail pre zabudnuté heslo
 • Upozornenie na registráciu.

Tieto šablóny môžete editovať (kliknutím na názov, resp. ikonku ceruzky). Dôležité je nastaviť si automatický podpis obsahujúci napr. Vaše meno, názov e-shopu, telefón, mail do obchodu, názov www stránky.
Meno a email odosielateľa týchto správ upravíte v sekcii Nastavenia/E-maily/Odosielatelia

 

 • Užívatelia sa môžu registrovať/ prihlásiť pomocou polí Registrovať sa / Prihlásiť, ktoré sú viditeľné na titulnej stránke Vášho webu. 
 • Ak nechcete mať na stránke prihlasovanie, v sekcii "DESIGN" záložka "Komponenty" dokážete skryť tieto polia. V kolonkách pre prihlásenie a registračný formulár vyberete "Skryté" a uložíte kliknutí vpravo hore na "Hotovo.Publikovať".
 • Ďalšie možnosti zobrazenia prihlasovacieho a registračného formulára nájdete tu.

Viditeľnosť tlačítok pre prihlásenie a registráciu

 

Môj účet

Používateľ si po prihlásení na web môže upraviť osobné údaje, zmeniť prihlasovacie meno a heslo,  prezrieť si históriu nákupov a priebeh vybavenia poslednej objednávky.